Pražský oční festival kazuistiky

Tradiční vzdělávací akce pro oční lékaře, zdravotní sestry a další specialisty z oftalmologie.

Pražský oční festival kazuistiky, neboli také POF, je již tradičním setkáním očních lékařů a zdravotních sester.

 

Festival láká do Prahy oftalmology z celé České i Slovenské republiky, kteří si sem každoročně na podzim přijíždějí vyměnit své zkušenosti z denní praxe a vyposlechnout si zajímavé kazuistiky svých kolegů. Účast lékařů a zdravotnického personálu stále narůstá. Poslední ročníky navštívilo téměř 600 účastníků z řad odborné veřejnosti.

 

V několika přednáškových blocích je možné vyslechnout nebo aktivně přednést odborné příspěvky – kazuistiky, které jsou zakončeny anketní otázkou. Kongres umožňuje interaktivní komunikaci přímo s přednášejícími jednotlivých příspěvků, ale také hlasování a volbu vítězné přednášky celého festivalu. Některé kazuistiky mohou být obohaceny o přítomnost konkrétních pacientů. Jindy můžete být svědky online diskuze předních světových očních chirurgů, přenášené v reálném čase do kongresového sálu. Kongres každoročně obohacuje různorodý doprovodný program.

 

Jubilejní X. ročník Pražského očního festivalu se konal po dvouleté pauze, kdy se veškeré dění přesunulo do virtuálního prostředí, opět živě v paláci Žofín.

 

Vzdělávací akce je pořádána dle Stavovského předpisu č. 16 ČLK a je hodnocena 6 kredity pro lékaře. Aktivní účast lékařů na kongresu je obvykle hodnocena 13 kredity pro přednášející.

 

Programu se po předchozí dohodě mohou účastnit i studenti středních či vysokých zdravotnických škol.