Pražský oční festival kazuistiky

Tradiční vzdělávací akce pro oční lékaře, zdravotní sestry a další specialisty z oftalmologie.

Představení kongresu

Pražský oční festival kazuistiky, neboli také POF, je již tradičním setkáním očních lékařů a zdravotních sester.

 

Festival láká do Prahy oftalmology z celé České i Slovenské republiky, kteří si sem každoročně na podzim přijíždějí vyměnit své zkušenosti z denní praxe a vyposlechnout si zajímavé kazuistiky svých kolegů.

 

Účast lékařů a zdravotnického personálu stále narůstá. Poslední ročníky navštívilo téměř 600 účastníků z řad odborné veřejnosti.

O Pražském očním festivalu

V několika přednáškových blocích je možné vyslechnout nebo aktivně přednést odborné příspěvky – kazuistiky, které jsou zakončeny anketní otázkou.

 

Kongres umožňuje interaktivní komunikaci přímo s přednášejícími jednotlivých příspěvků, ale také hlasování a volbu vítězné přednášky celého festivalu. Některé kazuistiky mohou být obohaceny o přítomnost konkrétních pacientů. Jindy můžete být svědky online diskuze předních světových očních chirurgů, přenášené v reálném čase do kongresového sálu.

 

Každoročně je kongres obohacen o různorodý doprovodný program.

Jubilejní X. ročník POF

X. ročník Pražského očního festivalu se konal po dvouleté pauze, kdy se veškeré dění přesunulo do virtuálního prostředí, opět živě v paláci Žofín.

 

Vzdělávací akce je pořádána dle Stavovského předpisu č. 16 ČLK a je hodnocena 6 kredity pro lékaře. Aktivní účast lékařů na kongresu je obvykle hodnocena 13 kredity pro přednášející.

 

Programu se po předchozí dohodě mohou účastnit i studenti středních či vysokých zdravotnických škol.

01 11 2024

XII. ročník Pražského očního festivalu se bude konat 1. listopadu 2024 v reprezentativních prostorech paláce Žofín.