Zakladatel Očního festivalu Pavel Stodůlka se stal novým prezidentem AECOS Europe

 Zakladatel Očního festivalu Pavel Stodůlka se stal novým prezidentem AECOS Europe

Česká oftalmologie potvrdila své postavení ve světě. Za léta své praxe k tomu přispěl také zakladatel Očního festivalu Pavel Stodůlka. Známý oční chirurg byl jako první Čech a současně první lékař z východní části Evropy jmenován prezidentem evropské frakce Americko-evropské odborné společnosti očních chirurgů (AECOS) na kongresu v belgických Antverpách. 

 

Americko-evropská odborná společnost očních chirurgů (AECOS) se věnuje vzdělávání očních chirurgů a aktivně podporuje inovace v oftalmologii. “Je to čest stát v čele takto prestižní organizace. Mé zvolení potvrzuje vysokou prestiž české oční chirurgie ve světě. Ve funkci prezidenta chci navázat a udržet vysokou kvalitu kongresů a vzdělávacích i inovačních činností organizace,” řekl o svém zvolení do funkce Pavel Stodůlka. 

 

Slavnostní jmenování proběhlo 11. června 2022 na kongresu v Belgii. Kongres mimo jiné zahrnoval také udělování grantu pro výzkum a vývoj. Pavel Stodůlka, jako nový prezident společnosti, vyhlásil výsledky minulého grantu, který se věnoval příčinám syndromu suchého oka. A rovněž vyhlásil letošního vítěze. Grant poslouží pro výzkum nové operační metody keratokonu. Zazněly rovněž podnětné přednášky s tématy jako umělá inteligence, trendy v oftalmologii, nové lasery pro oční operace, či postavení žen – lékařek – v oční chirurgii.