Pražský oční festival se poprvé uskutečnil online

 Pražský oční festival se poprvé uskutečnil online

Poslední říjnový víkend proběhl VIII. ročník mezinárodního kongresu POF (Pražský oční festival). Poprvé se konal online. Virtuálního kongresu pro oční lékaře se zúčastnilo téměř 300 účastníků.

POF pod záštitou oční kliniky Gemini vznikl jako prostor vzdělávání a sdílení zkušeností mezi očními lékaři. Kvůli epidemiologické situaci se letos přesunul do online prostředí, konkrétně do platformy GEMINI Partner. Díky technologii se opět mohli zúčastnit přednášející i zdravotníci z různých koutů světa. Formou komentovaných prezentací se diskutovalo nad téměř 30 kazuistikami. Oftalmologická témata doplnily kazuistiky z oblasti akupunktury i advokátní praxe.

Účastníci jednotlivé prezentace aktivně hodnotili a komentovali. Mezi nejdiskutovanějšími byly prezentace uznávaného očního chirurga prof. MUDr. Pavla Rozsívala a také vedoucího lékaře vitreoretinálního centra zlínské oční kliniky Gemini MUDr. Jaroslava Polišenského, FEBO.

POF nebyl jedinou významnou událostí. Uskutečnil se také KIM (Kongres integrované medicíny). I ten se těšil aktivní účasti s téměř 300 registrovanými.